Rozi Tug

Název:

 

ROZI TUG

Typ vraku:

 

loď - remorkér

Výroba:

 

?

Majitel:

 

Malta

Rozměry:

 

délka  m, šířka  m, tonáž  BRT, výtlak tun, jeden motor, jeden šroub

Výzbroj:

 

 

Posádka:

 

celkem

Potopení:

 

1992 – uměle potopena

Místo:

 

Malta, Marfa Point, Cirkewwa

GPS:

 

00°00'00"N 00°00'00"E

Hloubka:

 

36 m

Ponory:

 

18.10.2013

Poznámka:

 

Remorkér Rozi byl po skončení služby připraven k potopení, motor byl demontován a celá loď byla vyčištěna a uměle potopena. Původně byla určena pro turistickou ponorku, ale stala se objektem pro přístrojové potápěče. Vrak leží na kýlu, v hloubce 36 m, na písčitém dně 120 m od železného mola, je vyvázán ocelovou bójí a sestupovým lanem, které je ukotveno 15 m od pravoboku zádě. Vrak je dobře přístupný pro penetraci. Vstup do zadního podpalubí je otevřený, odsud je volný vstup do strojovny. Motor je demontován a zůstaly tu jen potrubní rozvody, elektromotory a přístupové lávky. Dveřmi z vrchu strojovny na levoboku se dostaneme na ochoz můstku, hned vedle kuchyně. Poté do kapitánského můstku. Na krátké přídi jsou jen úchyty pro kotvy, kotevní řetězy a kotvy jsou demontovány. Na přídi je ocelový tlačný blok a střední pachole pro kotvící lano. Kormidlo je na svém místě, šroub chybí, na zádi je jen domek s uchycením kormidla. Vrak je plný drobných ryb, hejna se drží hlavně na přídi.

----------------------------------------------------------

Pokud má někdo jakékoliv další informace nebo fotografie o tomto vraku nebo jeho historii, ocenili bychom, odeslání podkladů na info@wrecks.cz  za účelem aktualizace této databáze.

If anyone has any additional information or photos concerning this wreck or its history, it would be greatly appreciated if it could be sent to info@wrecks.cz in order to update this database.

 

Fotogalerie: Rozi Tug

Záznamy: 1 - 12 ze 20
1 | 2 >>