MV Bakr

 

Název:

 

MV BAKR

Typ vraku:

 

loď – průzkumná loď ropné společnosti

Výroba:

 

SSSR, loděnice Leninskaya Kuznitzal, Kiev

Majitel:

 

Spojené Arabské Emiráty, společnost General Petroleum Co., SAE

Rozměry:

 

délka 49 m, šířka  m, tonáž 416 BRT, pohon diesel motor

Výzbroj:

 

 

Posádka:

 

celkem

Potopení:

 

13.10.1973, zásah raketami

Místo:

 

Egypt, Rudé moře, Off Ras Gharib

GPS:

 

00°00'00"N 00°00'00"E

Hloubka:

 

0 - 12 m

Ponory:

 

04.12.2012

Poznámka:

 

Loď byla potopena během Izraelsko-Egyptské války. Při náletu na egyptskou vojenskou radarovou stanici na Ras Gharib  ji zasáhla raketami izraelská letadla. Vrak byl objeven v březnu 2006. Leží vzpřímeně na kýlu, na písčitém dně, v hloubce 12 m. Část přední nástavby vyčnívá nad hladinu. Mimo škod od raket je neporušený. Na zádi má kovový nápis, tak je snadno identifikovaný. Na levé straně zádě latinkou, na pravé arabštinou. Všude kolem vraku jsou části výstroje průzkumné lodi. Bubny s kabely, dráty, tyče, generátory a další příslušenství. Hlavní nástavba s můstkem je odstraněna. Z paluby se nechá vstoupit po schodech do strojovny i do předního podpalubí, V přední části podpalubí je plno visících kabelů, několik částí technologie, agregáty a další části technologie. Strojovna je to nejlepší na vraku. Diesel motory, agregáty, rozvodnice, bojlery, akumulátory a různé potrubí včetně měřících přístrojů. Zatím je tu vše v původním stavu, než sem přijede někdo a vyrabuje to.

 

Pokud má někdo jakékoliv další informace nebo fotografie o této lodi nebo její historii, ocenili bychom, odeslání podkladů na "info@wrecks.cz“ za účelem aktualizace této databáze

If anyone has any additional information or photos concerning this ship or its history, it would be greatly appreciated if it could be sent to "info@wrecks.cz" in order to update this database.

 

 

 

Fotogalerie: Bakr

Záznamy: 1 - 5 ze 5